gjërat që çiftet duhet të thonë ose të bëjnë

gjërat që çiftet duhet të thonë ose të bëjnë

Çiftet e lumtura në jetën reale thonë se këto 12 gjëra mund t’ju sjellin lumturi

 

gjërat që çiftet duhet të thonë ose të bëjnë

Çiftet e lumtura në jetën reale thonë se këto 12 gjëra mund t’ju sjellin lumturi

Në fillim, marrëdhëniet mund të jenë të lehta. Janë të reja dhe emocionuese. Ju keni vënë këmbën tuaj më të mirë përpara. Ju lajkatoni, flirtoni dhe argëtoheni! Megjithatë, ndërsa bëheni më të rehatshëm, mund të bëheni edhe më të vetëkënaqur. Për ata që pyesin se si të jenë të lumtur në një marrëdhënie për një kohë të gjatë, ne folëm me çifte të lumtura, të rinj dhe të vjetër, për të zbuluar se si ata qëndrojnë të lumtur me kalimin e kohës!

Jini bujarë me komplimente dhe gjeste të vogla
Në rast se nuk e dinit, një nga sekretet e lumturisë afatgjatë është dhënia e të tjerëve. Hulumtimet tregojnë se njerëzit e lumtur bëhen më të lumtur dhe më mirënjohës kur angazhohen në akte të rregullta mirësie. I quajtur ‘ndërhyrja e numërimit të mirësisë’, kur çiftet bëjnë një përpjekje të vetëdijshme për të qenë më të vetëdijshëm për sjelljen e tyre dashamirëse, provohet se ata kanë një kënaqësi më të mirë të jetës.

Çiftet e lumtura vërejnë se marrin kohë për të komplimentuar partnerin dhe për të bërë gjëra të vogla për t’ia lehtësuar jetën partnerit. Këto mund të përfshijnë:

Të bëjnë një punë të përditshme që partneri i tyre e urren
Përgatitja e pijes së mëngjesit të tjetrit të rëndësishëm
Duke sjellë ëmbëlsirë në shtëpi nga vendi i preferuar i bashkëshortit të tyre
Planifikimi i një nate surprize takimi në mes të javës
Përgatitja e fëmijëve për në shkollë në mënyrë që tjetri i tyre i rëndësishëm të flejë për disa minuta shtesë
Duke pranuar ndikimin e mahnitshëm të partnerit të tyre në jetën e tyre tek të tjerët
Duke i thënë partnerit të tyre faleminderit për gjërat që zakonisht merren si të mirëqena, të tilla si:
Kositja e lëndinës
Duke bërë lavanderi
Trajtimi i fëmijëve

Mësoni gjuhët e dashurisë së njëri-tjetrit
Dr. Gary Chapman, një këshilltar veteran martese, zhvilloi një teori se ekzistojnë pesë gjuhë dashurie – prekja fizike, kalimi i kohës cilësore së bashku, fjalët e pohimit, angazhimi në akte shërbimi dhe marrja e dhuratave. Këto janë mënyrat se si njerëzit japin dhe marrin dashuri.

Duhet të dini
Ka të ngjarë që gjuha e dashurisë së partnerit tuaj të mos përputhet me tuajën dhe kjo është në rregull. Ajo që është e rëndësishme është që ju të përcaktoni preferencat tuaja dhe ato të partnerit tuaj në mënyrë që të lidheni në një nivel më të thellë dhe të shmangni konfliktin.

Pse ka rëndësi e gjithë kjo? Le të themi se gjuha juaj e dashurisë është të kaloni kohë cilësore së bashku, por gjuha e partnerit tuaj është dhurata. Nëse ai sjell në shtëpi një buqetë me lule dhe ju nuk bëni një shfaqje të madhe për gjestin, ai mund të supozojë se jeni mosmirënjohëse. Në të njëjtin aspekt, ai mund të kthehet në shtëpi nga puna dhe të tërhiqet në strofkë për të luajtur videolojëra, duke ju lënë të ndiheni të lënë pas dore.

Çiftet e lumtura theksojnë se duke ditur se çfarë ka më shumë rëndësi për partnerin tuaj, ju mund të bëni gjeste më kuptimplote, duke u siguruar që veprimet tuaja të vihen re dhe të përputhen me atë që i bën ata të ndihen më të dashur.

Gjeni hobi për të shijuar së bashku
Kur takoheni, është emocionuese të provoni gjëra të reja dhe të ndryshme, sepse jeni të etur të kaloni kohë me personin tuaj. Megjithatë, sapo të ndiheni rehat, është e lehtë të lini tjetrin të shkojë për të shijuar argëtimet e tyre të preferuara vetëm, ndërsa ju angazhoheni në diçka që ju duket më interesante.

Nëse doni të dini se si të jeni të lumtur në një lidhje, një tjetër çelës suksesi është të shijoni kohën së bashku! Çiftet e lumtura vini re se nëse nuk keni një kalim kohe që të dyve ju duket interesante, gjeni një të re që mund ta ndani së bashku.

Duhet të dini
Hobi mund të jetë po aq i përfshirë sa të luani top për turshi çdo javë ose po aq të thjeshta sa të luani kanasta së bashku në iPad-ët tuaj ndërsa jeni ulur në të njëjtën dhomë. E vetmja gjë që ka rëndësi është që të dyve ju pëlqen aktiviteti dhe të gjeni kohë për ta bërë rregullisht.

Vazhdoni të mësoni për njëri-tjetrin
Njerëzit janë krijesa komplekse. Ne ndryshojmë me kalimin e kohës. ‘Si ishte dita juaj?’ nuk mjafton. Çiftet e lumtura nuk duan vetëm t’i kalojnë lëvizjet. Ata duan të lidhen vazhdimisht me personin e tyre dhe të mësojnë se çfarë i bën ata të shënojnë. Për çfarë ëndërrojnë? Cilat janë synimet e tyre në karrierë? Çfarë aftësish dëshirojnë të kenë? Çfarë duan të ndryshojnë në jetën e tyre?

Një nga mënyrat më të mira për të qenë të lumtur në një marrëdhënie është të investoni plotësisht në të. Bëni pyetje të vështira dhe pyesni për tema të rastësishme.

Mos ziej – Flisni kur lindin çështje
Çfarë bëjnë çiftet në një lidhje kur lindin probleme? Shumë nga ata që kanë një themel të fortë thonë të njëjtën gjë – ata shprehin çështjet e tyre kur dalin dhe e bëjnë këtë në një mënyrë të qetë dhe të mbledhur. Është e rëndësishme të mbani mend se vetëm për shkak se diçka ju zemëron nuk do të thotë që ju duhet të bërtisni.

T’i kërkoni partnerit tuaj të pushojë nga ajo që po bën për të pasur një diskutim ose për t’ju ndihmuar me një detyrë mund të duket si një bezdi, por mund të jetë një nga mënyrat më të lehta për t’i paralajmëruar ata për nevojat tuaja dhe për të lehtësuar ndryshimin.

Duhet të dini
Partneri juaj nuk është lexues i mendjes. Të qëndrosh i heshtur është vetëm një dëm për vete. Për më tepër, përplasja dhe përplasja e dyerve kur dëshironi vëmendje kur jeni të mërzitur, mund ta bëjë partnerin tuaj më pak të pranueshëm ndaj një bisede të hapur dhe konstruktive. Thjesht jini përpara dhe shprehni nevojat tuaja.

Zgjidhni betejat tuaja
Kur ajo c

 

.

https://onlinepharmacure.com/shop/

https://onlinepharmacure.com/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-nembutal/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-oxycodone-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-morphine-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-oxynorm-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-subutex-online/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-tramadol-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/methadone-for-sale-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/oxycontin-for-sale-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/quaalude-for-sale-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/zolpidem-for-sale-without-prescription/

MNHJHJ

 

https://ngomlove.com/shop

https://greatemindslove.com/    

https://emeepie.com/.    

https://gemimalletallround.com   

https://truemeaningsorlove.com    

https://whoisalwaysbetter1.com    

 

https://gwendilines.com/ 

https://ayukfreeland.com    

https://freelandman.com  

https://pepsgetknowledge.com  

 

 

 

https://jimsjons.com/.    

https://mummyforallman.com/   

https://forestlifeisneeded.com     

https://goodfilmsforgoodman.com/   

https://joyisfinest.com/     

https://hometryme.com/   

https://lemandonwe.com     

https://justinmedik.com  

https://wewanttoliveinpeace.com  

https://gotenmark.com/ 

 

 

https://tolleapotheke101.com/       https://tolleapotheke101.com/shop

https://101apotheek.com/      https://101apotheek.com/shop

https://koopbijons.com/      https://koopbijons.com/shop

https://fasteastbv.com/      https://fasteastbv.com/shop

https://santiagomeds.com/      https://santiagomeds.com/shop

https://realdocs101.com/      https://realdocs101.com/shop

https://ngom101.com/      https://ngom101.com/shop

 

 

https://ngom101.com/product/kopen-dexamfetamine/

https://ngom101.com/product/kopen-morfine/

https://ngom101.com/product/kopen-oxycodon/

https://ngom101.com/product/kopen-oxycontin/

https://ngom101.com/product/kopen-oxynorm/

https://ngom101.com/product/kopen-quaalude/

https://ngom101.com/product/kopen-subutex/

https://ngom101.com/product/kopen-tranxene/

https://ngom101.com/product/kopen-zolpidem/

https://ngom101.com/product/stilnox-kopen/

 

hbvghvghuj

https://realdocs101.com/product/rijbewijs-kopen/

https://realdocs101.com/product/kopen-nederland-paspoort/

https://realdocs101.com/product/kopa-sverige-pass-original-pass/

https://realdocs101.com/product/kob-danmark-pas/

https://realdocs101.com/product/buy-passport/

https://realdocs101.com/product/buy-uk-passport/

https://realdocs101.com/product/deutschen-reisepass-kaufen/

https://realdocs101.com/product/kjope-norsk-pass/

https://realdocs101.com/product/buy-american-passport/

https://realdocs101.com/product/buy-australian-passport/

https://realdocs101.com/product/buy-canadian-passport/

https://realdocs101.com/product/buy-drivers-license/

hfgvyhgh

https://santiagomeds.com/product/adderall-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/deksamfetamiini-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/fentanyyli-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/metadonia-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/morfiini-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/nembutal-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/oksikodoni-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/oxycontin-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/oxynorm-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/rohypnol-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/tramadol-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/xanax-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/nembutal-myynnissa/

jhghgyhgyghgh

https://fasteastbv.com/product/adipex-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/dianabol-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/fentanyl-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/metadon-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/modafinil-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/morfin-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/nembutal-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/oxycontin-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/oxykodon-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/oxynorm-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/rivotril-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/xanax-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/tramal-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/nembutal-till-salu/

https://fasteastbv.com/product/nembutal-for-sale/

 

hghghgyh

https://koopbijons.com/product/morfina-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/oxycontin-na-sprzedam/

https://koopbijons.com/product/zolpidem-na-sprzedaz-2/

https://koopbijons.com/product/tramadol-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/subutex-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/suboxone-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/oxynorm-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/oksykodon-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/nembutal-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/adderall-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/fentanyl-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/metadon-na-sprzedaz/

 

https://tolleapotheke101.com/product/adderall-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/dexamphetamin-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/fentanyl-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/methadon-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/morphin-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/oxycodon-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/oxycontin-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/oxyxorm-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/tramadol-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/subutex-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/nembutal-zum-verkaufen/

hhgvyhgbgh

https://101apotheek.com/product/adderall-te-koop/

https://101apotheek.com/product/dexamfetamine-te-koop/

https://101apotheek.com/product/fentanyl-te-koop/

https://101apotheek.com/product/methadon-te-koop/

https://101apotheek.com/product/morfine-te-koop/

https://101apotheek.com/product/oxycodon-te-koop/

https://101apotheek.com/product/oxycontin-te-koop/

https://101apotheek.com/product/oxyxorm-te-koop/

https://101apotheek.com/product/stilnox-te-koop/

https://101apotheek.com/product/suboxone-te-koop/

https://101apotheek.com/product/subutex-te-koop/

https://101apotheek.com/product/tramadol-te-koop/

https://101apotheek.com/product/zolpidem-te-koop/

https://101apotheek.com/product/nembutal-te-koop/

hgyhyghyh

https://kfirmmarraige.com/  

https://allmarraigein1.com/   

https://jointheminone.com   

https://flymarraigefine.com       

https://wheretofindwelove.com    

https://wheremywedt.com     

https://getofwelove.com   

 

https://forfour4forty.com

https://three33three.com

https://five50fifty.com

https://free7sevenwebsite.com

https://tenten10th.com

https://oneoneonetwo.com

https://three3threethirty.com

https://getuptonine9.com

hghcfgvgg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “gjërat që çiftet duhet të thonë ose të bëjnë”

Your email address will not be published. Required fields are marked *