Marrëdhënie në distancë

Marrëdhënie në distancë

21 Ide për marrëdhënie në distancë për të ndihmuar në mbylljen e distancës
Merreni marrëdhënien tuaj në distancë nga mbijetesa në lulëzimin me aktivitete që do t’ju afrojnë më shumë.

 

Marrëdhënie në distancë

21 Ide për marrëdhënie në distancë për të ndihmuar në mbylljen e distancës
Merreni marrëdhënien tuaj në distancë nga mbijetesa në lulëzimin me aktivitete që do t’ju afrojnë më shumë.

Një qark, shtet, vend ose oqean larg, marrëdhënia juaj në distancë kërkon punë pa marrë parasysh distancën midis jush. Falë teknologjisë, ka mënyra të pafundme për të qëndruar në komunikim të vazhdueshëm. Por ndonjëherë mesazhet dhe telefonatat nuk e gërvishtin atë kruajtje sociale. Konsideroni këtë udhëzuesin e fundit të ideve LDR që do t’ju duhet ndonjëherë – edhe për ju, ekstrovertë të pasionuar dhe introvertë që kërkojnë qetësi.

Aktivitete të thjeshta të marrëdhënieve në distanca të gjata që do t’ju pëlqejnë të dyve
Asnjë marrëdhënie nuk është e njëjtë; çdo çift ka interesa dhe gjëra të ndryshme që i pëlqejnë. Plus, mbajtja e gjërave të freskëta do të thotë gjithashtu të kesh mënyra të reja për t’u lidhur. Përdorni këto ide për marrëdhënie në distancë si një pikënisje për të provuar gjëra të ndryshme me partnerin tuaj kur nuk mund të jeni bashkë ballë për ballë. Ata thjesht mund të ndihmojnë që ditët të kalojnë pak më shpejt.

Transmetoni së bashku të preferuarat
Rivizitoni një nga të preferuarit tuaj ose një nga të preferuarat e tyre, është një mundësi e shkëlqyer për t’u argëtuar së bashku kur jeni të ndarë. (Gjithashtu, ju mund të lëvizni në telefonin tuaj edhe pa e ditur ata. Fitoni.)

Ose transmetoni diçka të re
Kur është hera e fundit që keni dalë pa u pyetur: “Hej a keni parë [gjë jashtëzakonisht popullore]?” kurrë. Uluni në divan për një natë me televizorin, telefonin dhe SO.

Këshillë e shpejtë
Edhe nëse nuk mund të transmetoni në të njëjtën kohë, ndonjëherë ka diçka për të rishikuar një film ose shfaqje me dikë. Edhe nëse nuk jeni në të njëjtën dhomë.

Loja filloj!
Pavarësisht nëse jeni duke punuar në bujqësi në Star Dew Valley, duke ngarkuar disa lojëra Jack in the Box, ose duke luajtur virtuale Euchre, Monopoly ose poker, merrni një birrë dhe filloni të luani. Vendoseni veten me një Zoom, Skype ose Facetime që po luani, në mënyrë që të mund të hidhni disa shaka të mprehta se kush është lojtari superior. Dhe, tbh, Clue është shumë më mirë kur ata nuk mund të mashtrojnë shënimet tuaja.

Nëse nuk keni kohë për një lojë të plotë, provoni të dërgoni mesazhe në lojëra çiftesh gjatë gjithë ditës.

r Dy
Lexoni të njëjtin libër, por mos dhuroni asgjë nëse jeni lexuesi i shpejtësisë. Zgjedhni me radhë librat ose provoni një nga ndërruesit më të fundit të faqeve në aplikacionin tuaj të bibliotekës dixhitale. Ju madje mund të rilexoni së bashku librat tuaj të preferuar YA.

Mbërtheni së bashku
Fiksoni largësinë me një ose dy tabela të përbashkëta Pinterest. Netët e ardhshme të takimeve personalisht, ushqim për të gatuar ose bëni një tabelë me gjëra që ju duken qesharake dhe dëshironi të ndani. Asgjë nuk thotë se të dua si një meme.

Jam Out Virtualisht
Ringjallni artin e kasetave të përziera dhe CD-ve të djegura duke krijuar lista dëgjimi për t’u bllokuar së bashku. Pavarësisht nëse jeni duke ushtruar, duke shkuar për një shëtitje ose thjesht duke dëgjuar diçka para gjumit, kjo mund t’ju bëjë të mendoni më shpesh për njëri-tjetrin.

LEXO

Photos Make the Heart Grow Fonder
Kur jeni bashkë, po bëni dhjetëra e dhjetëra fotografi. Krijo një album fotografish të përbashkët që të mund t’i lëvizësh ato foto së bashku.

Ndani një Ari
E mbani mend kur kishit një arush pelushi në klasë, i cili dërgohej në shtëpi me një student të ndryshëm çdo javë? Zgjidh një shok dhe trego me kë janë. Bëj shumë fotografi në mënyrë që të mund të ndash në çfarë veprimesh është futur shoku yt. Mund t’i vendosni edhe një emër të lezetshëm ose qesharak që do të thotë diçka që vetëm ju të dy e dini.

Vendosni surpriza të thjeshta për njëri-tjetrin
Kur jeni bashkë, mbillni disa surpriza. Pavarësisht nëse fshihni disa dhjetëra mini makina lodrash, krijesa deti plastike ose shënime dashurie, ka diçka për të gjetur një peshkaqen të rastësishëm në një sirtar për t’ju kujtuar dikë.

Pyetjet i bëjnë miljet më të shkurtra
Luaj një lojë me 20 pyetje. Mbani pyetjet argëtuese dhe të lehta (Cili është lëvizja juaj e vallëzimit?), mësoni për ëndrrat e tyre për pushime ose bëhuni komod dhe intim.

Mësoni diçka të re së bashku, edhe në distancë
Pavarësisht nëse është një recetë, si të ndërtohet diçka, apo edhe një dokumentar, ka shumë ide. Provoni të merrni një klasë virtuale së bashku, të gatuani së bashku përmes FaceTime ose të bëni një projekt çiftesh për të cilin po punoni secili ndërsa jeni larg.

 

 

https://ngomlove.com/shop

https://greatemindslove.com/    

https://emeepie.com/.    

https://gemimalletallround.com   

https://truemeaningsorlove.com    

https://whoisalwaysbetter1.com    

 

https://gwendilines.com/ 

https://ayukfreeland.com    

https://freelandman.com  

https://pepsgetknowledge.com  

 

 

 

https://jimsjons.com/.    

https://mummyforallman.com/   

https://forestlifeisneeded.com     

https://goodfilmsforgoodman.com/   

https://joyisfinest.com/     

https://hometryme.com/   

https://lemandonwe.com     

https://justinmedik.com  

https://wewanttoliveinpeace.com  

https://gotenmark.com/ 

 

 

https://tolleapotheke101.com/       https://tolleapotheke101.com/shop

https://101apotheek.com/      https://101apotheek.com/shop

https://koopbijons.com/      https://koopbijons.com/shop

https://fasteastbv.com/      https://fasteastbv.com/shop

https://santiagomeds.com/      https://santiagomeds.com/shop

https://realdocs101.com/      https://realdocs101.com/shop

https://ngom101.com/      https://ngom101.com/shop

 

 

https://ngom101.com/product/kopen-dexamfetamine/

https://ngom101.com/product/kopen-morfine/

https://ngom101.com/product/kopen-oxycodon/

https://ngom101.com/product/kopen-oxycontin/

https://ngom101.com/product/kopen-oxynorm/

https://ngom101.com/product/kopen-quaalude/

https://ngom101.com/product/kopen-subutex/

https://ngom101.com/product/kopen-tranxene/

https://ngom101.com/product/kopen-zolpidem/

https://ngom101.com/product/stilnox-kopen/

 

hbvghvghuj

https://realdocs101.com/product/rijbewijs-kopen/

https://realdocs101.com/product/kopen-nederland-paspoort/

https://realdocs101.com/product/kopa-sverige-pass-original-pass/

https://realdocs101.com/product/kob-danmark-pas/

https://realdocs101.com/product/buy-passport/

https://realdocs101.com/product/buy-uk-passport/

https://realdocs101.com/product/deutschen-reisepass-kaufen/

https://realdocs101.com/product/kjope-norsk-pass/

https://realdocs101.com/product/buy-american-passport/

https://realdocs101.com/product/buy-australian-passport/

https://realdocs101.com/product/buy-canadian-passport/

https://realdocs101.com/product/buy-drivers-license/

hfgvyhgh

https://santiagomeds.com/product/adderall-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/deksamfetamiini-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/fentanyyli-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/metadonia-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/morfiini-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/nembutal-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/oksikodoni-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/oxycontin-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/oxynorm-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/rohypnol-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/tramadol-myynnissa/

https://santiagomeds.com/product/xanax-myytavana/

https://santiagomeds.com/product/nembutal-myynnissa/

jhghgyhgyghgh

https://fasteastbv.com/product/adipex-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/dianabol-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/fentanyl-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/metadon-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/modafinil-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/morfin-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/nembutal-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/oxycontin-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/oxykodon-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/oxynorm-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/rivotril-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/xanax-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/tramal-na-prodej/

https://fasteastbv.com/product/nembutal-till-salu/

https://fasteastbv.com/product/nembutal-for-sale/

 

hghghgyh

https://koopbijons.com/product/morfina-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/oxycontin-na-sprzedam/

https://koopbijons.com/product/zolpidem-na-sprzedaz-2/

https://koopbijons.com/product/tramadol-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/subutex-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/suboxone-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/oxynorm-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/oksykodon-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/nembutal-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/adderall-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/fentanyl-na-sprzedaz/

https://koopbijons.com/product/metadon-na-sprzedaz/

 

https://tolleapotheke101.com/product/adderall-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/dexamphetamin-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/fentanyl-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/methadon-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/morphin-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/oxycodon-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/oxycontin-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/oxyxorm-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/tramadol-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/subutex-zum-verkaufen/

https://tolleapotheke101.com/product/nembutal-zum-verkaufen/

hhgvyhgbgh

https://101apotheek.com/product/adderall-te-koop/

https://101apotheek.com/product/dexamfetamine-te-koop/

https://101apotheek.com/product/fentanyl-te-koop/

https://101apotheek.com/product/methadon-te-koop/

https://101apotheek.com/product/morfine-te-koop/

https://101apotheek.com/product/oxycodon-te-koop/

https://101apotheek.com/product/oxycontin-te-koop/

https://101apotheek.com/product/oxyxorm-te-koop/

https://101apotheek.com/product/stilnox-te-koop/

https://101apotheek.com/product/suboxone-te-koop/

https://101apotheek.com/product/subutex-te-koop/

https://101apotheek.com/product/tramadol-te-koop/

https://101apotheek.com/product/zolpidem-te-koop/

https://101apotheek.com/product/nembutal-te-koop/

 

.

https://onlinepharmacure.com/shop/

https://onlinepharmacure.com/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-nembutal/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-oxycodone-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-morphine-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-oxynorm-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-subutex-online/

https://onlinepharmacure.com/product/buy-tramadol-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/methadone-for-sale-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/oxycontin-for-sale-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/quaalude-for-sale-without-prescription/

https://onlinepharmacure.com/product/zolpidem-for-sale-without-prescription/

MNHJHJ

hi

hello

where

love

peace

glad

welcome

back

go

love me

see

come

near

site

side

seeing 

seven

eight

nine

10ten

one

two

three

four

five

six

seven

eight

nine

ten

 

 

 

hgyhyghyh

https://kfirmmarraige.com/  

https://allmarraigein1.com/   

https://jointheminone.com   

https://flymarraigefine.com       

https://wheretofindwelove.com    

https://wheremywedt.com     

https://getofwelove.com   

 

https://forfour4forty.com

https://three33three.com

https://five50fifty.com

https://free7sevenwebsite.com

https://tenten10th.com

https://oneoneonetwo.com

https://three3threethirty.com

https://getuptonine9.com

hghcfgvgg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Marrëdhënie në distancë”

Your email address will not be published. Required fields are marked *